۴۰ دفتر خدمات مسافرتی پیشگام جذب گردشگر عراقی می‌شوند

چندیست که توسعه گردشگری زیارتی مورد توجه مسئولان قرار گرفته‌است در این میان جذب گردشگران از کشورهای مسلمان در اولویت امر قرار دارد و به تبع آن جذب گردشگران زیارتی از کشورهای همسایه همچون عراق در صدر امر قرار می‌گیرد.
 

به گفته مسئولان در سال گذشته 1 میلیون و 400 عراقی به منظور گردشگری زیارتی وارد ایران شدند و این نشان از ظرفیت خوب گردشگران این کشور برای حضور در ایران دارد.

 

برای تحقق این مهم کارگروهی برای جذب گردشگران عراقی تشکیل شده‌است که نمایندگانی از معاونت گردشگری و سازمان حج و زیارت در آن حضور دارند.

 

البته چندی پیش «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری در خصوص وضعیت توسعه گردشگری زیارتی و جذب گردشگران عراقی گفته بود: «تحقق این حوزه منوط به اعلام آمادگی از سوی مسئولان عراقی است و مانیز درحال تعریف سازو کار این حوزه هستیم.»

 

«سعید اوحدی» رییس سازمان حج و زیارت درخصوص ورود گردشگران عراقی به ایران گفت: « چهارمین جلسه کارگروه جذب گردشگران عراقی، امروز در حوزه معاونت گردشگری برگزار می‌شود. توسعه گردشگری زیارتی و افزایش ورود گردشگران عراقی به کشور خیلی به آمادگی مسئولان عراقی ارتباط پیدا نمی‌کند بلکه اگر ما آمادگی لازم را برای این امر داشته باشیم کافی است با کنسولگری‌هایمان در عراق هماهنگ کنیم و بروشورهای سفر را در اختیار آنها قرار دهیم.»

 

او با تاکید برآنکه باید برنامه سفر از سوی مسئولان داخلی تهیه و در اختیار کنسولگری‌های کشور در شهرهای عراق مانند بغداد، بصره و کربلا قرار گیرد گفت: «مردم عراق اینگونه متوجه می‌شوند که صرفه و صلاحشان در آن است که در قالب تور و سفر دسته جمعی به ایران سفر کنند.»

 

رییس سازمان حج و زیارت همچنین از الگو سازی در این خصوص خبر داد و گفت: «قرار است 20 دفتر خدمات مسافرتی در حوزه گردشگری و 20 دفتر خدمات مسافرتی در حوزه زیارتی به عنوان الگو معرفی کنیم تا سرمایه‌گذاری لازم برای جذب گردشگران عراقی انجام شود. این امر زمینه‌ای خواد شد تا مبحث باز شود و گردشگری زیارتی توسعه یابد.»

دیدگاهی بگذارید