سونامی رالی سواران در ایران

چندیست برگزاری مسابقات رالی و تورهای اینچنینی در ایران باب شده‌است. چنانکه پس از برگزاری سافاری و رالی پاریس تا پرسپولیس برای گردشگران فرانسوی، سفر به سرزمین رازها نیز برای ایتالیایی‌ها کلید خورده‌است.
 

«ابراهیم پورفرج» رییس جامعه‌ تورگردانان ایران در این خصوص به CHN گفت: «تاکنون تعداد 5 گروه رالی و مسابقات ماشین سواری برای حضور در ایران ثبت نام کرده‌اند این درحالی است که تا سال گذشته نهایتا 2 گروه رالی سوار وارد ایران شده‌بودند. در این میان 3 گروه رالی از فرانسه، یک گروه از ایتالیا و یک گروه دوچرخه سوار راهی ایران هستند.»

 

به گزارش CHN، رالی پاریس تا پرسپولیس با 6 ماشین آغاز شد و به حضور 35دستگاه افزایش یافت و امسال نیز تبدیل به 3 گروه بزرگ با ماشین‌های متعدد شده‌است. در این میان برگزاری سافاری و رالی گروه‌های ایتالیایی نیز در جریان است.

 

به گفته او، نخستین گروه رالی پاریس تا پرسپولیس با حضور 35 دستگاه آغاز شد که به دلیل خرابی 3 دستگاه ماشین در طول مسیر و خروج آنها از مسابقه در نهایت 32 اتومبیل به ایران وارد شدند.

 

پورفرج افزود: «این گروه با حضور 79 گردشگر وارد ایران شدند و مسیر شمال کشور را طی کردند. دراین میان استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، مازندران و مشهد در برنامه سفر آنها قرار داشتند.»

 

این فعال گردشگری خاطرنشان کرد: «دومین گروه نیز 17 مرداد وارد کشور می‌شود و به فاصله یک هفته سومین گروه رالی نیز وارد کشور خواهد شد. این گروه‌ها نیز شامل 53 گردشگر خواهند بود. گروه چهارم نیز با حدود 35 دستگاه اتومبیل و 80 گردشگر به زودی وارد کشور خواهند شد.»

 

او همچنین از حضور یک گروه دوچرخه سوار در مردادماه سال جاری متشکل از 54 نفر خبر داد و گفت: «این گروه مسیرهای گردشگری را طی 20 روز رکاب خواهند زد.»

 

پورفرج در ادامه از به راه‌اندازی سفری تحت عنوان، سفر به سرزمین رازها خبر داد و گفت: «این تور برای یک گروه ایتالیایی است که اولین سفر خود به ایران را خواهند داشت و با علاقه و برنامه‌های متنوع وارد ایران خواهند شد. در مسیرهایی که برای آنها در نظر گرفته شده جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی را خواهند دید. این گروه با 22 دستگاه ماشین وارد ا یران می‌شوند.»

 

به گزارش CHN، این گروه‌ها 20 روز در ایران خواهند بود که 10 روز در هتل اقامت دارند و 10 روز در کمپ خواهند بود.

دیدگاهی بگذارید